Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Maroon 5 wyróżnia się nie tylko jako jeden z największych zespołów muzyki pop, ale także jako jeden z najbardziej znanych artystów XXI wieku. Jak dotąd, tej światowej sławy zespół z Los Angeles ma na koncie trzy nagrody GRAMMY®, ponad 75 milionów sprzedanych albumów i 400 milionów singli na całym świecie. Zdobył też złote i platynowe certyfikaty w ponad 35 krajach.

  Zespół zyskał uznanie fanów i krytyków dzięki hybrydowemu brzmieniu rocka/R&B, które zaprezentował na swoim debiutanckim albumie ‘Songs About Jane’ i podwójnym platynowym albumie ‘It Won't Be Soon Before Long’. Potem przyszedł czas na albumy studyjne ‘Hands All Over’, na którym znalazł się hit „Moves Like Jagger”, i ‘Overexposed’.

  Piąty krążek zespołu, ‘V’, zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200 i zawierał hity „Maps”, „Animals” i „Sugar”, które dotarły do pierwszych miejsc list przebojów. Przeboje te pomogły zespołowi ustanowić rekord największej liczby singli w Top 40 (łącznie 11) wydanych przez duet/grupę. 

  Teledysk do nominowanego do nagrody GRAMMY singla „Sugar” odnotował do tej pory ponad 3 miliardy wyświetleń i jest 13. najczęściej oglądanym filmem na YouTube. Piosenka ma również ponad miliard odtworzeń na Spotify. 

  Szósty album studyjny Maroon 5, ‘Red Pill Blues’ (222/ Interscope), zawiera światowy przebój „Girls Like You”, który zdobył pierwsze miejsce w Top 40, pierwsze miejsce w Adult Pop i pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100, gdzie utrzymywał się przez siedem kolejnych tygodni. Utwór zajął również pozycję nr 1 w iTunes i Spotify, gromadząc ponad miliard odtworzeń na Spotify i prawie 3 miliardy wyświetleń na YouTube / VEVO, stając się najczęściej oglądanym wideo na VEVO w 2018 roku. Najnowszy hit zespołu „Memories” również przekroczył 1 miliard odtworzeń na Spotify i zgromadził ponad 650 milionów wyświetleń na YouTube.

  Maroon 5 zebrali ponad 45 milionów słuchaczy Spotify miesięcznie i zagrali ponad 120 koncertów w ponad 30 krajach, sprzedając ponad 6 750 000 biletów na całym świecie.

   

  Więcej koncertów Live Nation