Idź do Mark Knopfler

Mark Knopfler

czw. 11 lip 2019
Gdansk

Otwarcie bram: Info wkrótce

MARK KNOPFLER

OGŁASZA

DOWN THE ROAD WHEREVER TOUR

W 2019 ROKU

 

10 lipca, 2019 – TAURON Arena Kraków

11 lipca, 2019 – ERGO ARENA, GDAŃSK/SOPOT 

 

Informacje o biletach

Sprzedaż

  • W sprzedaży!

    Sprzedaz*
    Od 150,00 zł

Nie możesz znaleźć czego szukasz?

Wybierz inną datę

Wcześniejsze daty
Późniejsze daty

Występujący Artyści

Pobliskie Hotele

Informacje o wydarzeniu

Mark Knopfler, jeden z najbardziej uznanych artystów wszech czasów, ogłosił światową trasę koncertową wraz z jego zespołem na 2019 rok. Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w Barcelonie w kwietniu i będzie kontynuowana przez całą Europę, gdzie ostatnim koncertem w tej części trasy będzie show w Weronie w Lipcu. Następnie trasa przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie kontynuowana w sierpniu i wrześniu.

 

Artysta wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 10 lipca 2019 roku w TAURON Arena Kraków, a drugi 11 lipca 2019 roku w ERGO ARENA, GDAŃSK/SOPOT.

Knopfler, który 16 listopada wyda swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową jako integralną część związaną z wydaniem nowego albumu, rozpoczynającego się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory.

Mark mówi: „Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie - podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków - to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.”

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) and Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).