John Mayall
So 04 mar 2017
Poznan

John Mayall

CK Zamek, Poznan Szczegóły

Szczegóły wydarzenia

JOHN MAYALL W POLSCE

3 MARCA, KLUB STODOŁA, WARSZAWA

4 MARCA, CK ZAMEK, POZNAŃ

BILETY W SPRZEDAŻY OD PIĄTKU, 1 LIPCA, OD 10:00

 

Legenda bluesa powraca do Polski! John Mayall, brytyjski muzyk, który ma na koncie ponad 50 albumów, wystąpi na dwóch koncertach: w Warszawie oraz Poznaniu.

Przez wielu John Mayall uważany jest za ojca białego bluesa. Mayall to muzyk kompletny: śpiewa, gra na gitarze, pianinie, organach oraz harmonijce.

Jego kariera rozpoczęła się, gdy w 1963 roku, podobnie jak Mick Jagger czy Keith Richards, został dostrzeżony przez Alexisa Kornera. Pod jego wpływem John Mayall przeprowadził się do Londynu i założył zespół John Mayall & The Bluesbreakers. Wielu wybitnych muzyków współpracowało z Mayall’em w ramach tego projektu, m.in. Eric Clapton, Jack Bruce (przed założeniem Cream),  18-letni Mick Taylor (później zastąpił Briana Jonesa w The Rolling Stones), czy Mick Fleetwood.

Pod koniec lat 60., gdy większość bluesowych zespołów w Wielkiej Brytanii zaczęła grać muzykę rock and roll, John Mayall przeprowadził się do USA, skąd wywodził się blues. Tam kontynuował muzyczną kooperację m.in. z muzykami Larry’m Taylor’em i Harvey’em Mandel’em (Canned Heat).

W tym roku artysta został wprowadzony do elitarnego Blues Hall Of Fame.

Prekursor muzyki rockowej, uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, zdradza w wywiadach, że nigdy nie ma gotowej listy utworów przed koncertem – każdego dnia daje inny występ. Dzięki temu jego koncerty stanowią niezapomniane przeżycie.

 

JOHN MAYALL

3 marca, Klub Stodoła, Warszawa

4 marca, CK Zamek, Poznań

Bilety w cenach:

119 – 159 zł w Warszawie (miejsca siedzące)

169 zł w Poznaniu (miejsca siedzące nienumerowane)

trafią do sprzedaży w piątek, 1 lipca, o 10:00 na LiveNation.pl.

Otwarcie bram: Info wkrótce

W sprzedaży!

169,00 zł

Kup bilety Znajdź najlepsze dla siebie bilety Zobacz wszystkie bilety
Informacje o biletach

Sprzedaż

Nie możesz znaleźć czego szukasz?

Wybierz inną datę

Wcześniejsze daty
Późniejsze daty

Występujący Artyści