Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  AVATAR uratuje heavy metal. 

  Nie ma na tej planecie broni, która mogłaby zmierzyć się z potęgą gitary elektrycznej. Przez dekady metal był najpotężniejszą siłą znaną człowiekowi. Jego dźwiękowe zęby przegryzały status quo raz za razem, przesuwając granice tego, co można stworzyć w mariażu krwi i maszyny. Gdyby wyrzeźbić górę Rushmore dla wszystkich tytanów gatunku, rozciągałaby się ona wielokrotnie na całej kuli ziemskiej. To płonąca latarnia morska, odmieńcy i buntownicy. 

  Z biegiem czasu duża część sceny podzieliła się na dwa równie przestarzałe obozy. Pierwszy z nich na zawsze utknął w przeszłości, nie starając się już przewodzić. Drugi to ci, którzy zapomnieli o najważniejszych składnikach tego, co uczyniło metal tym, czym był i czym musi pozostać. Stracili kontakt z diabłem. Zapomnieli, jak się poruszać. W gatunku, którego najlepiej doświadczać całym ciałem, stracili pożądanie. 

  Dorastaliśmy razem. John i Jonas założyli zespół, gdy mieli zaledwie 15 i 14 lat. Johannes dołączył w wieku 16 lat, podobnie jak Henrik i w końcu Simon, który odszedł i został zastąpiony w 2012 roku przez Tima, naszego wieloletniego przyjaciela. Nieustannie redefiniując to, co robimy i dlaczego to robimy, jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy pozostali prawdziwym zespołem braci. Metal był naszym kluczem do królestwa, naszym sposobem na zobaczenie świata. Samofinansując nasz debiut, gdy mieliśmy 18-19 lat, nigdy nie czekaliśmy na niczyją zgodę czy pozwolenie. Album “DANCE DEVIL DANCE” jest tego dowodem - jesteśmy nieugięci, aby dać coś w zamian za wszystko, co otrzymaliśmy. 

  “DANCE DEVIL DANCE” został nagrany w szwedzkiej dziczy, z dala od postrzeganego przepychu wielkiego miasta i nowoczesnych studiów. Jay Ruston (Anthrax, Mr. Bungle, Crobot, Stone Sour, Amon Amarth, Uriah Heep itp.) powrócił jako producent. Po raz pierwszy pracował z nami, gdy miksował “Hail the Apocalypse”, a rolę tę powtórzył na “Feathers & Flesh”, zanim przejął stery jako producent Avatar Country i Hunter Gatherer. Nie chcieliśmy ani nie potrzebowaliśmy dodatkowego personelu. Zostaliśmy razem przez miesiąc, jedząc, śpiąc i oddychając “DANCE DEVIL DANCE”, tylko nasza szóstka. 

  Z uporem i czystą siłą woli tworzyliśmy muzykę w jedyny sposób, w jaki metal powinien być tworzony. Współczesny metal zbyt często ulega homogenizacji, ponieważ wszyscy używają tych samych sampli perkusyjnych i gotowych zestawów gitarowych. “DANCE DEVIL DANCE” to dźwięk naszych ciał w ruchu i nic więcej. Brzmi ciężko, ponieważ gramy ciężko. Jest głośno, bo jesteśmy głośni. Każdy zespół zna wyzwanie, jakim jest uchwycenie wściekłości scenicznego występu na taśmie. Tym razem się udało. Ten album krwawi czarną krwią, zmasakrowaną przez drogę. 

  Jesteśmy metalowym cyrkiem. Droga jest naszym domem. “DANCE DEVIL DANCE” odzwierciedla całe szaleństwo tego świata i światów poza nim. To celebracja brzydoty i wyzwanie w obliczu wszystkich rzeczy uważanych za piękne. Metal powinien sprawiać, że się ruszasz. Metal to muzyka dla ciała. Nie wiemy, kiedy to się stało, ale wygląda na to, że w pewnym momencie większość świata zdecydowała, że najlepiej cieszyć się tą muzyką siedząc. To wielka tragedia i trzeba to naprawić. Po co perkusja, po co bas, jeśli ludzie nie ruszają nogami? 

  A stopy rzeczywiście będą się ruszać. Nasza muzyka zawsze była tworzona przede wszystkim na scenę, co każdy może potwierdzić, czy to jako zespół otwierający dla wielkich, takich jak Iron Maiden czy Slipknot, czy grając na głównych scenach Wacken, Hellfest, Download, Rock on the Range, Poland Rock i wielu innych, czy też zabierając ze sobą cały freakshow, headlinując noc po nocy. Od wybrzeża do wybrzeża w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od Meksyku aż po Brazylię; w całej Europie, na północy, południu, wschodzie i zachodzie. Cały świat jest naszą sceną i lepiej się przygotujcie, bo kiedy zaczniemy, wszyscy staniecie się igraszkami diabła.

   

  25.09.2023 

  Więcej koncertów Live Nation