Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Bury Tomorrow atakuje słuchaczy ze wszystkich frontów emocjonalnym metalowym brzmieniem, które łączy post-hardcore z ciężkością metalcore'u,. Łącząc przyjemną, nastrojową melodię z nagłymi wybuchami ciężkości, zespół wykorzystuje swoje głębokie zejścia w dół tzw. breakdowny, by stworzyć ponury, nastrojowy efekt, jakby utwory wpadały w szał, gdy sprowokowane zostają ponurymi wstawkami. Zespół powstał w 2007 roku i  za sprawą trzeciego albumu „Runes” wydanego w 2014 roku znalazł się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii. Krążek również odniósł ogromny sukces za granicą. Późniejsze wydania niewiele pomogły w złagodzeniu ognia, stale dostarczając ekstremalnie energetycznych wybuchów melodyjnego metalcore'u.

  ***

  Metalcore'owy zespół August Burns Red stara się przekazać pozytywne przesłanie poprzez silne brzmienie swojej muzyki.

  Ich muzyka jest technicznie precyzyjna, ze starannie dobranymi salwami gitar (zarówno ostrymi, jak i tymi melodyjnymi) i ciężkim wokalem w połączeniu z rygorystycznym rytmem, często wykorzystującym niekonwencjonalne metrum. Jednak pomimo agresywnego charakteru muzyki, ABR unikają mrocznych motywów typowych dla metalcore'u, zachęcając zamiast tego swoich słuchaczy do ulepszania siebie i otaczającego ich świata.

  Grupa jako pierwsza odnalazła się twórczo na swoim drugim albumie, Messengers z 2007 roku. Jednak to dopiero krążek Rescue & Restore z 2013 r. okazał się sukcesem zarówno wśród krytyków, jak i fanów, i przyniósł ABR pierwszą nominację do nagrody Grammy. Następnie pojawił się Phantom Anthem w 2017 roku i było to kolejne przedsięwzięcie, które zebrało entuzjastyczne recenzje i odniosło sukces na listach przebojów.*

  * źródło: allmusic.com

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation