Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  dEUS 

   

  Zapowiadają nowy album "How To Replace It"

  Trasa koncertowa w Europie marzec-kwiecień 2023 r.

   

  dEUS ogłasza swój nowy album "How To Replace It", który ukaże się 17 lutego 2023 roku za pośrednictwem [PIAS] Recordings.

   

  dEUS nigdy tak naprawdę nie mieli filozofii. Nigdy nie chcieli jej mieć. Pozostali jednak wierni pewnym głównym zasadom. “You don’t want to repeat yourself, but you have your style,” - mówi Tom Barman, frontman i genialny lider kultowych belgijskich art-rockowców. “You want to try new stuff and just react to whatever feels fresh at the time.” Tak też jest z "How To Replace It", ich ósmym albumem studyjnym i pierwszym od dziesięciu lat. Charakterystyczny i pomysłowy, melodyjny, ale wyzywająco nietypowy. Wyjątkowy. A przede wszystkim, niewątpliwie dEUS.

   

  Nawet ten tytuł - tajemniczy, niejasny - sprawia wrażenie fantastycznie niepoznawalnego, sugerując głębokie poczucie mądrości. Podążając za lirycznymi wskazówkami, można dojść do wniosku, że "to" dotyczy romansu i starzenia się; mrużąc nieco oczy, można dojść do wniosku, że opisywaną chorobą jest nowoczesność. Tak czy inaczej, podsycanie intrygi jest zamierzone. To pytanie, to odpowiedź... decyzja należy do słuchacza.

   

  To także dEUS w ich enigmatycznym wydaniu. Dziesięć lat wydaje się być bardzo długim okresem, ale tak naprawdę nigdy nie byli daleko. Mieli do przygotowania składankę Selected Songs 1994-2014, trasę Soft Electric, liczne występy na festiwalach i rocznice do świętowania - ich magnum opus, The Ideal Crash, skończyło 20 lat; 65-dniowa europejska trasa koncertowa zajęła ponad rok przygotowań i realizacji.

   

  “Things always take longer than you think,” - mówi lakonicznie wokalista -  “but this was not a ten-year project.” Nie były to nawet cztery lata i chociaż konkretne plany zostały ustalone w 2018 roku - kalendarze wyczyszczone, sesje zarezerwowane - były próby i trasa koncertowa The Ideal Crash, no i oczywiście pandemia. Ale sposób pracy zespołu również się zmienił. W przypadku poprzednich dwóch płyt jam sessions były długie i ustrukturyzowane - pięć dni w tygodniu, od południa do 18:00 - a utwory były kształtowane i rozwijane w czasie. "Ho to Replace It" powstało jednak podczas skoncentrowanych, krótkich i wybuchowych jamów. Z dużą ilością klasycznego i czasochłonnego dostrajania i rzeźbienia dEUS. Stare nawyki trudno przemijają...

   

  Dwadzieścia osiem lat po wydaniu swojej debiutanckiej płyty, dEUS pozostają niezłomnymi twórcami indie, nieustannie idącymi naprzód, nieskończenie ciekawymi i twórczo niespokojnymi.

   

  “After so many years, we want to do so many festivals, and play in so many places,” Barman says. “We can’t fucking wait to do these songs live.” 

   

  21.06.2023

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation