Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Wszystkie marzenia, fantazje, wzajemne relacje, wszelkie wątpliwości i gorące uczucia z dawnych lat, wszystkie te emocje ukrywają się w ciemności, dopóki nie przypomnisz ich sobie ponownie i nie zadasz najważniejszego pytania: Co tak naprawdę czuję? 

   

  "Feelings", tak nazywa się debiutancki album niezależnej grupy DOTE. 11 piosenek, które bawią się tym pytaniem pod wieloma kątami - i obnoszą się z nim w najlepszym indie popowym stylu, ubrane w błyszczące dźwięki syntezatorów, jasne gitary, riffy w średnim tempie, żywiołowe linie basu. W każdym razie szczypta tanecznego klimatu plus nawiązania do lat 80. I oczywiście znak rozpoznawczy tego zespołu: dwa głosy, które nie mogłyby być bardziej różne, a jednak doskonale się ze sobą łączące.

   

  DOTE tworzą Jonah, Lukas, Niclas i Moritz. Sześć lat temu założyli zespół na północy Essen. Szkolne przyjaźnie, wspólne śpiewanie w chórze. Na samym Spotify zespół, wciąż bez albumu, ma już ponad milion streamów. Dzięki temu DOTE pojawiło się na wielu imprezach, w tym na: Reeperbahn Festival, c/o Pop i Juicy Beats - a także otrzymało nominację do nagrody popNRW w kategorii "Najlepszy debiutant". 

   

  DOTE nagrali i wyprodukowali swoją płytę "feelings" wspólnie z Tomem Hesslerem (Fotos, Der Assistent). Rezultatem jest dźwięk, który najpierw porusza, a następnie przekracza granice między indie, jazzem, nową falą i bossa novą w sposób niespotykany w niemieckich zespołach.  

   

  Staje się to jasne już przy pierwszym singlu "boy". Legendarny dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy Klaus Fiehe mówi o nim: "Boy oddaje w tym kawałku wewnętrzne emocjonalne głębie jako falę o zniewalającej intensywności. Boy! Boy! To wspaniała muzyka pop!"

   

  01.11.2023 

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation