Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Aimone Romizi (wokalista, gitarzysta, perkusista), Alessio Mingoli (perkusista), Jacopo Gigliotti (basista) i Alessandro Guercini (gitarzysta) zaczęli koncertować i komponować muzykę w 2008 roku, kiedy stawiali pierwsze kroki w lokalnych klubach.

   

  Dzięki żywiołowości ich pierwszych koncertów, grupa, która przyjęła nazwę FAST ANIMALS AND SLOW KIDS inspirowaną gagiem z serialu Family Guy, grała jako support przed włoskimi i międzynarodowymi zespołami przejeżdżającymi przez ich rodzinne miasto, Perugię.   

   

  W 2010 roku opublikowalii swoją pierwszą EP-kę "Questo è un cioccolatino", która została dobrze przyjęta przez magazyny muzyczne.   

  Dzięki zwycięstwu w konkursie "Italy Wave Love Sound Contest" i pierwszym koncertom poza granicami regionu, ich nazwa zaczęła rozprzestrzeniać się we włoskim podziemiu, po czym w 2011 roku formacja wydała pierwszy album "Cavalli", składający się z 11 post-punkowych utworów z bezlitosnymi tekstami i ostrymi rytmami. Album był pretekstem dla grupy do wzmożenia działalności na żywo, która do dziś jest duszą grupy.   

   

  Dwa lata po wydaniu pierwszego krążka, zespół wydał drugą płytę "Hybris" (Woodworm, 2013), która pokazała, że grupa mocno dojrzała w porównaniu do poprzedniego wydawnictwa: brzmienie stało się bogatsze, a teksty poruszały uniwersalne tematy w bardzo osobisty sposób, odnosząc je do prawdziwego doświadczenia bycia częścią zespołu. Pierwsza piosenka z albumu, zatytułowana "A cosa ci serve", została wybrana piosenką roku przez czytelników i redaktorów strony Rockit, a album był również numerem jeden w rankingu czytelników "La Repubblica XL". 

   

  Podczas trasy koncertowej, która odbyła się po wydaniu "Hybris", FASK skomponował trzeci album "Alaska" (Woodworm, 2014), który poszerzał perspektywy poprzednich kompozycji, czyniąc ich teksty egzystencjalistycznymi, a ich brzmienie bardziej osobistym.  

   

  Ostatni wyprzedany występ w ramach trasy koncertowej "Alaska" został zarejestrowany w Alcatraz w Mediolanie i Fast Animals & Slow Kids stał się jednym z pierwszych włoskich zespołów indie, które nagrały swój koncert w tym miejscu.   

   

  Po krótkiej przerwie zespół skomponował czwarty album "Forse non è la felicità" (Woodworm), który został wydany w lutym 2017 roku. Album otrzymał doskonałe recenzje i sprawił, że FASK stali się jedną z najważniejszych nazw we włoskim podziemnym rocku.  

   

  Matteo Cantaluppi nagrał i wyprodukował swój piąty album "Animali Notturni", który został wydany przez Warner Music Italia.   

   

  Trasa koncertowa, zainaugurowana występem na koncercie Primo Maggio w Rzymie, odnotowała łącznie pięćdziesiąt tysięcy widzów i przyniosła zespołowi nową i nieoczekiwaną popularność.  

   

  Nadejście pandemii zmusiło Aimone Romizi, Alessio Mingoli, Jacopo Gigliotti i Alessandro Guercini do zrewidowania planów, a wszystkie koncerty zostały odwołane.  

   

  W tym okresie wydano "Come Conchiglie", piosenkę napisaną i nagraną w domu podczas pierwszego lockdownu. Ale to nie wszystko.   

   

  Rok 2020 był rokiem, w którym FASK wystawił się na próbę w innej dziedzinie, publikując w październiku powieść graficzną "Come reagire al presente" (Beccogiallo), projekt, który okazał się wielkim sukcesem zarówno wśród publiczności, jak i krytyków.  

   

  Rok 2021 rozpoczął się wydaniem utworu "Come un animale" (https://youtu.be/GEoZUNwiNZs), po którym w kwietniu ukazał się "Cosa ci direbbe", który FASK nagrali z udziałem Willie Peyote. W czerwcu FASK wydał "Senza deluderti", który był zapowiedzią pierwszej akustycznej trasy koncertowej zespołu, zatytułowanej "Dammi Più tempo - Acoustic Tour tour".   

   

  We wrześniu 2021 roku FASK i Matteo Cantaluppi wyprodukowali "È già domani", który znalazł się na 5. miejscu w oficjalnym włoskim rankingu i na 2. miejscu w rankingu winyli. Włoski oficjalny ranking pokazuje, że zespół zrobił kolejny krok naprzód nie tylko w tekstach, ale także w komponowaniu i produkcji. 

   

  Rok 2022 był rokiem realnego powrotu na scenę, bez ograniczeń związanych z pandemią i z publicznością, która wreszcie może skakać i krzyczeć pod sceną.   

   

  Z tej okazji powstała nowa piosenka zatytułowana "Vita sperduta", zaśpiewana na żywo podczas wiosennej części trasy "È GIÀ DOMANI TOUR" (z wyprzedanymi koncertami w kilku miastach, takich jak: Bolonia, Padwa, Florencja, Turyn, Rzym i Mediolan). Lato było okazją do kontynuowania podboju półwyspu z "È già domani ora - TOUR", który zakończył się 17 września. Dzień wcześniej zespół FASK wydał "Il tempo è una bugia" z niezwykłym udziałem LUCIANO LIGABUE.  

   

  W marcu 2023 roku FASK po raz pierwszy pojawili się w najważniejszych włoskich teatrach z koncertem "Una notte con FAST ANIMALS AND SLOW KIDS - Concerto in quattro atti per piccola orchestra da camera", w którym wystąpiła mała, kameralna orkiestra.   

   

  Po sukcesie tego nowego doświadczenia w lipcu, FASK wystąpił na Festiwalu w Rawennie i na Mittelfest w Cividale del Friuli na dwóch wyjątkowych koncertach z trzydziestoosobową Orkiestrą Corelli pod dyrekcją Maestro Carmelo Emanuele Patti. Koncerty te zostały nagrane i wydane jako "FASK Dal vivo - con orchestra" i są dostępne jako podwójny winyl, podwójne CD i jako album cyfrowy.

   

  31.01.2024 

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation