Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, Marie Ulven - znana również jako girl in red - spędziłaby większość 2020r. grając dla nowych fanów, odkrywając nowe miejsca, jeżdżąc z miasta do miasta. W trasie. Ale pandemia COVID-19 zniweczyła wszystkie plany. I tak girl in red znalazła się w domu w Oslo i wróciła do zarysów piosenek, które zaczęła tworzyć rok wcześniej.

  Napisała i nagrała 11 piosenek w domu, a wkrótce pożyczyła samochód ojca, aby odbyć ośmiogodzinną wędrówkę ze stolicy Norwegii do Bergen, miasta położonego między majestatycznymi fiordami w zatoce u wybrzeży Morza Północnego, by tam nagrać ​if i could make it go quiet - debiutancki album wydany 30 kwietnia 2021 roku. 

  If i could make it go quiet to album pełen rzeczy, które chcielibyśmy móc powiedzieć innym, ale zamiast tego mówimy je sobie.

  „Za każdym razem, gdy opuszczałam studio z Bergen, słuchałam godzinami własnych utworów i po prostu zastanawiałam się, co mogę zrobić lepiej? Co mogę udoskonalić? ” - mówi, wspominając swoje przełajowe przejażdżki do studia przez norweskie pustkowia. „Prowadzenie samochodu to rzecz oczyszczająca; daje niesamowite poczucie wolności. Uwielbiam rozmawiać ze sobą, więc przez większość czasu, gdybym nie słuchała moich piosenek, po prostu rozmyślałbym w samochodzie. Czytałam, że mówienie do siebie na głos jest zdrowe, więc zamierzam to robić dalej. A jazda samochodem eliminuje wszystkie inne rozrywki, ponieważ musisz po prostu zwracać uwagę na drogę. To daje trochę wolnego miejsca na rozmyślanie ”.

  Singlem „I wanna be your girlfriend” z 2018 roku, Marie Ulven zachwyciła fanów na całym świecie. Ludzie słyszeli siebie w jej poetyckich tekstach, czasami beznadziejnie romantycznych i do bólu bezpośrednich, które pięknie współgrały z rzadkimi, ale urzekającymi aranżacjami, które artystka napisała i wyprodukowała. Zamiast w samotności leczyć rany emocjonalne po rozstaniu lub ból nieodwzajemnionej miłości, Marie, wówczas nastolatka u progu dorosłości, zdecydowała się przepracować emocje i wyleczyć się przed rosnącą publicznością serią piosenek.

   

  Więcej koncertów Live Nation