Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Eugene Hütz urodził się na Ukrainie, jest piosenkarzem oraz liderem punkowego zespołu Gogol Bordello. Zespoł, który charakteryzuje rzadko spotykana muzyczna siła, wyraźnie dająca o sobie znać na scenach obok System of a Down, Rancid, Dropkick Murphys, Reginy Spektor, a także nagrywająca płyty z Rickem Rubinnem i Stevem Albini.  

   

  Jako dozgonny miłośnik sceny punkowej dorastający na Ukrainie, Hütz odkrył, że jego miejscem, w którym odnajduje się najlepiej jest Lower East Side w Nowym Jorku. W późnych latach 90, gdzie chodził na koncerty, a później występował w legendarnym CBGB. Nocując w apartamencie swoich znajomych i grając akustyczne koncerty w nowjoroskich barach ukraińskich, jego zespół powiększył się i stał się 8 osobowym wielokulturowym zespołem, łączącym ze sobą wschodnie, zachodnie i latynoskie tradycje.  

   

  Hütz jest niestrudzonym obrońcą ukraińskiej solidarności, działając razem z Nova Ukraina i ArtDopomoga, który również organizuje wydarzenia z Patti Smith, The Hold Steady, Suzanne Vega, Magnetic Fields, Matisyahu…  

  Hütz wystąpił także w filmach artystycznych takich jak Everything Is Illuminated (Liev Schreiber) u boku Elijah Wooda oraz Filth and Wisdom wyreżyserowanym przez Madonnę.  

   

  Gogol Bordello niedawno wydali specjalną edycję ich albumu Super Taranta! na 15 rocznicę premiery, a także ich nowy album Solidaritine, gdzie jako zespół powracają do swoich hardcorowych korzeni z powiewem świeżości.   

   

  06.02.2023 

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation