Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Iron Maiden to instytucja, która od 44 lat uosabia ducha nieustraszonej niezależności twórczej oraz dzikiego oddania swoim fanom. Radosna obojętności wobec krytyków przyniosła im sukces w każdej kulturze, pokoleniu i strefie czasowej. Opowieść o odważnym buncie i determinacji naysayer'ów, była przygodą jak żadna inna. W związku z obecną trasą koncertową Legacy Of The Beast, podczas której zespół gra dla blisko dwóch milionów fanów Maiden nie wykazuje jeszcze żadnych oznak spowolnienia, zbierając jednogłośnie pochlebne recenzje.

  Założona przez basistę Steve'a Harrisa w połowie lat 70-tych, Iron Maiden była już mocno zakorzeniona jako najjaśniejsza nadzieja heavy metalu, by zaraz potem w 1982 roku szturmować świat swoim trzecim albumem (pierwszym z wokalistą Brucem Dickinsonem) The Number Of The Beast. Rozpoczęło to dekadę klasycznych wydawnictw i dogged touring, które uosabiały bezlitosne, bezkompromisowe oraz niezachwiane zaangażowanie, z którego są teraz tak dobrze znani. Ta wspaniała dekada przyniosła siedem nowych albumów studyjnych, jeden album na żywo, siedem World Tours, a także stworzenie Eddiego - jednego z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych maskotek naszego wieku, który jest wizytówką najbardziej zagorzałych fanów na całym świecie.

  To, co czyni te cechy jeszcze bardziej zauważalnymi, to fakt, że rozwinęły się one niemal całkowicie bez uznania mediów mainstreamowych. Podczas gdy celebryci oraz popkultura zajmowała fale radiowe, Iron Maiden wyruszyło w 192-dniową trasę – maraton World Slavery na przełomie 1984/85 , grając m.in w Rock In Rio w 1985 roku i organizując występ na największym w historii festiwalu Monsters Of Rock w Donington w 1988 roku z udziałem 107 000 fanów. Ale tak naprawdę to żelazna determinacja Iron Maiden, aby zawsze przesuwać granice, dają ich karierze tak zdumiewające wyróżnienie. Od przełomowych występów w Polsce za żelazną kurtyną w 1984 roku, w szczytowym okresie zimnej wojny, w Ameryce Południowej w 1992 roku, przez Bliski Wschód i Indie w 2007 roku, aż po Indonezję w 2011 roku. To właśnie bezwzględny rozmach Iron Maiden pozostawił niezatarte wrażenie na kuli ziemskiej.

  (...)

  Z ponad 90 milionami sprzedanych albumów, ponad 2000 występów na żywo w 63* krajach, dziesiątkami milionów fanów i 16 studyjnymi albumami o nieskazitelnej jakości i mocy do ich nazwy, Iron Maiden z dumą zasłużyli sobie na status jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów rockowych wszech czasów.

  Aleksander Milas

  Więcej koncertów Live Nation