Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Wokalista, autor tekstów i producent Jawny zaczął doskonalić swoją mieszankę bedroom pop i lo-fi indie funk pod pseudonimem Johnny Utah w 2016 roku i osiągnął viralowy hit z 2019 roku "Honeypie". Po wydaniu dwóch EP-ek oficjalnie zaczął działać pod pseudonimem Jawny, wydając swój debiutancki mixtape „For Abby” w 2020 roku. Rok później ukazała się EP-ka „Story of Hugo”, a w 2022 roku współpraca z Myd i Beck.

   

  Pochodzący z San Francisco Jacob Lee-Nicholas Sullenger wcześnie rozpoczął karierę muzyczną: Zaczął grać na gitarze w wieku sześciu lat, a jako nastolatek zajął się produkcją muzyki, w wieku 15 lat tworzył bity dla raperów. Po krótkim okresie nauki w college'u, w wieku 20 lat przeniósł się do Filadelfii, by zająć się muzyką w pełnym wymiarze godzin. Przyjmując pseudonim Johnny Utah, co było ukłonem w stronę postaci Keanu Reevesa w filmie Point Break z 1991 roku, wydał debiutancką EP-kę w 2018 roku za pośrednictwem Z-Tapes Records. Jego druga EP-ka "Big Dogs" ukazała się jeszcze w tym samym roku i zawierała singiel "Really Meant", który pojawił się w jednym z odcinków serialu HBO High Maintenance. Jego funkowy singiel "Honeypie" z 2019 roku, który przyciągnął porównania do Maca DeMarco i Becka, stał się jego pierwszym mainstreamowym hitem, zdobywając miliony streamów, a także był wykorzystywany w tysiącach filmów na TikTok.

   

  Na początku 2020 roku podpisał kontrakt z Interscope Records, która w tym samym roku wydała jego mixtape "For Abby". Jego pierwsze wydawnictwo jako Jawny (hołd dla filadelfijskiego slangu, w którym rzeczownik "jawn" może odnosić się do prawie wszystkiego) było konceptem o facecie próbującym odzyskać swoją byłą, a nagrane zostało w dużej mierze w mieszkaniu Sullengera w Los Angeles. W 2021 roku singel "Sabotage" znalazł się na listach przebojów Billboard Alternative Radio i Alternative Airway. Później w tym samym roku artysta wydał EP-kę "The Story of Hugo" z czterema piosenkami nawiązującymi do For Abby. Kolaboracje z Beckiem ("Take It Back") i Mydem ("The Sun") pojawiły się w 2022 roku, podobnie jak samodzielny singiel "Strawberry Chainsaw".

   

  Źródło: chartmetric 

   

  12.06.2023 

  Więcej koncertów Live Nation