Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Joe Satriani jest solowym gitarzystą odnoszącym największe sukcesy komercyjne na świecie. Ma na swoim koncie sześć złotych i platynowych płyt (w tym złotą nagrodę za debiutancki album jego zespołu Chickenfoot) które sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Shapeshifting, jego 18. album studyjny, wyrósł z planu skupienia się na idei zmiany jako głównego tematu ... to dla gitarzysty, który rutynowo zajmuje czołowe miejsca w ankietach magazynu gitarowego od czasu wydania swojego pierwszego pełnometrażowego albumu, „Not Of This Earth ”, 1986.

  Od 18 września 1970 (w dniu śmierci swojego idola Jimiego Hendrixa) Satriani poświęcił się sztuce gry na instrumencie. Będąc jeszcze nastolatkiem w swoim rodzinnym mieście Westbury w stanie Nowy Jork, uczył gry na gitarze innego początkującego, obiecującego sześciostrunowego Steve'a Vaia. Kilka lat później Satriani przeniósł się do San Francisco i grał na gitarze w popularnym zespole nowofalowym The Squares i na krótko dołączył do The Greg Kihn Band przed wydaniem „Not Of This Earth”.

  Reputacja Satrianiego już rosła w kręgach gitarowych - wraz z Vaiem, innymi jego studentami byli Kirk Hammett z Metalliki i Alex Skolnick z Testamentu. W 1987 roku trafił do szerokiej publiczności swoim drugim albumem studyjnym „Surfing With The Alien ”, ogromny sprzedawca (zajął 29 miejsce na liście Billboard 200), który zawierał hity radiowe„ Satch Boogie ”i utwór tytułowy. Sukces tego albumu zwrócił uwagę Micka Jaggera, który poprosił Satrianiego, aby został jego głównym gitarzystą podczas jego pierwszej solowej trasy koncertowej w 1988 roku.

  Jako wykonawca na żywo Satriani koncertował po świecie z każdym nowym wydawnictwem (podczas swojej ostatniej trasy koncertowej z okazji „Unstoppable Momentum” w 2013 roku gitarzysta dotarł do 32 krajów). W 1993 roku dołączył do Deep Purple jako tymczasowy zastępca Ritchiego Blackmore'a podczas japońskiej trasy koncertowej. W 1996 roku Satriani założył podróżniczą grupę multi-gitarzystów o nazwie G3, dzięki której dzielił sceny między innymi z Vaiem, Ericem Johnsonem, Yngwie Malmsteenem, Robertem Frippem. Od 2009 roku Satriani ponownie przemierzał świat jako członek Chickenfoot. Gwiazdor zespołu (w skład którego wchodzą również piosenkarz Sammy Hagar, były basista Van Halen Michael Anthony i perkusista Red Hot Chili Peppers Chad Smith) wydał dwa albumy, debiutancki i następcę z 2011 roku „Chickenfoot III”.

  Dyskografia solowa Satrianiego zawiera mnóstwo klasyków, w tym „Flying In A Blue Dream” z 1989 r., „The Extremist” z 1992 r., „Is There Love In Space?” (2004) i „Black Swans And Wormhole Wizards” z 2010 roku. Jego 15 nominacji do nagrody Grammy dotyczyło piosenek takich jak „Always With Me, Always With You”, „The Crush Of Love” i „Summer Song”, a także albumów np „Surfing With The Alien”, „The Extremist” i „Super Colossal”.

  Satriani pojawił się w filmach, np w filmie Christophera Guesta z 2006 roku „For Your Consideration” oraz obok Brada Pitta w 2011 roku w filmie„Moneyball”. Przez lata projektował i polecał gitary, wzmacniacze i efekty dla firm Ibanez, Marshall i Vox. Jego seria gitar JS firmy Ibanez była jednym z najpopularniejszych i najlepiej przedających się gitar.

  satriani.com

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation