Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Podobnie jak stabilizowanie statku na wzburzonym morzu, KALEO zręcznie poruszają się po ekstremach życia poprzez muzykę. Pochodzący z Reykjaviku zespół KALEO - JJ Julius Son [wokal, gitara, fortepian], Rubin Pollock [gitara prowadząca], Daniel Kristjansson [gitara basowa] i David Antonsson [perkusja] - znalazł się na światowej scenie dzięki platynowemu albumowi "A/B" z 2016 roku. Płyta stała się fenomenem dzięki podwójnie platynowemu singlowi #1 „Way Down We Go”, złotemu „All The Pretty Girls” i „No Good”, który zdobył nominację do nagrody GRAMMY® w kategorii „Najlepszy występ rockowy”. Podtrzymali tę dynamikę, wydając „Surface Sounds” [2021], który znalazł się w pierwszej szóstce listy AAA z utworami „I Want More” i „Break My Baby”.

   

  Ich muzyka przeniknęła do popkultury i została wykorzystana w produkcjach Marvela jak "LOGAN" oraz serialach takich jak: "Grey's Anatomy" i "Riverdale". Ponadto, KALEO wyróżnili się występami w programach takich jak: "Late Night with Seth Meyers", "Jimmy Kimmel Live!", "The Late Show with Stephen Colbert", "Good Morning America" i wielu innych. Wyprzedając trasy koncertowe na kilku kontynentach, zespół zyskał silną reputację - może występować na jednej scenie z The Rolling Stones lub porwać tłumy na festiwalach takich jak: Coachella, Lollapalooza, Bonnaroo i nie tylko.

   

  Do tej pory grupa zgromadziła ponad 4 miliardy odtworzeń na całym świecie i zdobyła 60 międzynarodowych certyfikatów. Jak zawsze, zespół eksploruje szerokie spektrum dźwięków i emocji, co przejawia się w ich singlu „Lonely Cowboy” z 2024 roku, gdzie delikatne dźwięki gitary podkreślają filmowy liryzm. KALEO pierwotnie zaprezentowali ten utwór na wyprzedanym koncercie w The Grand Ole Opry w 2022 roku, a ostatnio wykonali go w spektakularny sposób w słynnym Koloseum w Rzymie. Muzycznie utwór składa hołd Ennio Morricone.

   

  03.06.2024 

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation