Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Lord of the Lost – niemiecki zespół rocka gotyckiego pochodzący z Hamburga. Zespół powstał w roku 2007, założony przez frontmana i wokalistę Chrisa Harmsa.

  Początki Lord of the Lost datowane są na rok 2007. Założyciel, Chris Harms nie był nowicjuszem na scenie muzycznej, uprzednio w latach 1999-2004 był wokalistą i gitarzystą w rockowej grupie Philae a w latach 2004-2007 wokalistą i gitarzystą glam-rockowej grupy The Pleasures, udzielał się także w rozmaitych innych projektach muzycznych, takich jak Big Boy czy Unterart[1].

  Początkowo Lord of the Lost był projektem solowym, jednak po nagraniu kilku pierwszych utworów i publikacji ich na MySpace, Chris zauważył bardzo pozytywne recenzje i doszedł do wniosku, że warto skompletować pełny zespół do występów na żywo. Członków dobrał spośród swoich przyjaciół, również udzielających się na muzycznej scenie Hamburga i przystąpił do nagrywania pierwszego pełnometrażowego albumu. Projekt początkowo nazwany po prostu Lord, z czasem zmienił nazwę, Harms chciał w ten sposób uniknąć potencjalnych konfliktów o nazwę z takimi zespołami jak Lordi czy The Lords.

   

  Źródło: www.wikipedia.pl z dnia 22.07

  Więcej koncertów Live Nation