Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Pochodzący z Fullerton w Kalifornii zespół NIGHT VERSES po raz pierwszy zachwycił słuchaczy swoją EP-ką "Out Of The Sky" z 2012 roku, łącząc muzykę progresywną, alt-metal, post-rock i elektronikę o ambientowych klimatach w swoją własną, odurzającą odmianę metalu pełnego filmowej przestrzeni. 

   

  W 2014 roku wydali swój debiutancki album "Lift Your Existence", który był kontynuacją odważnego podejścia do pisania piosenek i łączenia różnych gatunków muzycznych. Po pozytywnym przyjęciu przez krytyków, zespół powrócił w 2016 roku z nowym krążkiem "Into The Vanishing Light", wyprodukowanym przez legendarnego producenta Rossa Robinsona (Slipknot, At The Drive In). Album był pierwszym wydawnictwem zespołu po podpisaniu kontraktu z Equal Vision Records i ostatnim z wokalistą.

   

  Zespół wydał swoją pierwszą płytę instrumentalną w 2018 roku, z dobrze przyjętym przez krytyków "From The Gallery Of Sleep", który ugruntował ich pozycję na pozycji nieustraszonych, przekraczających granice gatunku innowatorów. Nazwany "Salvadorem Dalim prog-metalu" przez Noisey / Vice, album został okrzyknięty "przełomowym albumem progresywnym" (Revolver), "ambitnym i kreatywnym" (Exclaim!) oraz "wielowarstwowym arcydziełem progresji" (Distorted Sound).

   

  Teraz, po 5 latach nieobecności, które wydawały się wiecznością, NIGHT VERSES powracają, aby odzyskać należne im miejsce w czołówce progresywnej ciężkiej muzyki. NIGHT VERSES wydali pierwszą część swojego nowego, zjawiskowego podwójnego albumu "Every Sound Has a Color In The Valley Of Night" 15 września tego roku, za pośrednictwem Equal Vision Records. Wydawnictwo było długo wyczekiwane zarówno przez fanów, jak i krytyków oraz jest pierwszym albumem zespołu od ponad 5 lat. Podkreślają single "Arrival", "Karma Wheel" i "8 Gates Of Pleasure". Krążek zamyka "Seance", czyli progmetalowa podróż z udziałem Justina Chancellora z Tool.

   

  Z prawie 20 milionami streamów w karierze i jednomyślnymi pochlebnymi opiniami krytyków za ich pierwsze cztery albumy, jesteśmy przygotowani na to, że NIGHT VERSES wzniosą się na jeszcze wyżej.

  Więcej koncertów Live Nation