Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Amerykańska grupa deathcore'owa wykorzystująca elementy black metalu, grindcore'u, mathcore'u i groove metalu, Suicide Silence zaistniała w 2007 roku dzięki debiutanckiemu albumowi "The Cleansing". Kolejne albumy czerpały inspirację od takich artystów jak: Sepultura, Cannibal Corpse, Death i Possesed, a ich piąty album studyjny, wydany w 2017 roku, zawierał czyste wokale w stylu nu-metalowym. Wydane w 2020 roku "Become the Hunter" i w 2023 roku "Remember... You Must Die" przywróciły Suicide Silence wcześniejsze bezkompromisowe deathcore'owe brzmienie. 

   

  Założony w Riverside w Kalifornii w 2002 roku zespół zdołał się szybko rozwinąć i przeszedł od powstania do podpisania umowy z wytwórnią Century Media w ciągu zaledwie dwóch lat. W międzyczasie Suicide Silence wydało EP-kę - zatytułowaną po prostu „Suicide Silence” - która ujrzała światło dzienne w niezależnych wytwórniach At The Deep End i SIS Records.

   

  Debiutancki album zespołu - "The Cleansing", został wydany we wrześniu 2007 roku i wyprodukowany przez Johna Travisa. Krążek ten okazał się przełomowy dla gatunku, przebijając się do Top 100 listy przebojów Billboardu i stając się jednym z najlepiej sprzedających w historii wytwórni. Po wydaniu nowego krążka zespół wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie wraz z Parkway Drive i Bury Your Dead. Członkowie Mitch Lucker (wokal), Chris Garza (gitara), Mark Heylmun (gitara), Mike Bodkins (bas, później zastąpiony przez Dana Kenny'ego) i Alex Lopez (perkusja) mieli więcej powodów do świętowania w 2008 roku, ponieważ zespół został dodany do Mayhem Metal Festival.

   

  Wydany w 2009 roku album "No Time to Bleed" po raz pierwszy znalazł się w pierwszej czterdziestce list przebojów, czemu towarzyszyły pozytywne recenzje. Trzeci album "The Black Crown" przestawił się z tematów antyreligijnych na osobiste tematy autora tekstów Mitcha Luckera i stał się najwyżej notowanym albumem w ich karierze. Niestety Lucker zmarł w listopadzie 2012 roku w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku motocyklowym. Na koncercie żałobnym, który odbył się jeszcze w tym samym roku, Suicide Silence wystąpiło z różnymi wokalistami śpiewającymi poszczególne utwory, a jesienią 2013 roku zespół wybrał nowego wokalistę - Hernana "Eddiego" Hermidę z All Shall Perish. Koncert upamiętniający Luckera został wypuszczony na początku 2014 roku jako - Ending Is the Beginning: The Mitch Lucker Memorial Show 12.21.12. W 2017 roku ukazał się piąty studyjny album zespołu o tej samej nazwie, na którym nastąpiła zmiana brzmienia z deathcore'owych korzeni na bardziej melodyjny, nu-metalowy kierunek. Na szóstym pełnometrażowym albumie, "Become the Hunter" z 2020 roku, zespół zatrudnił producenta Steve'a Evetta i ograniczył czysty śpiew, powracając do swoich ekstremalnych metalowych korzeni. Zespół kontynuował swoją brutalność charakterystyczną dla nowoczesnego deathcore'u na wydanej w 2023 roku płycie "Remember... You Must Die", która zawierała okładkę autorstwa artysty, nekrosurrealisty - Davida Van Gougha.

   

  07.11.2023 

  Więcej koncertów Live Nation