Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Zapierająca dech w piersiach interpretacja hardcore punk autorstwa The Bronx znalazła szybko publiczność w Los Angeles, gdzie gitarzysta Joby J. Ford, basista James Tweedy, wokalista Matt Caughthran i perkusista Jorma Vik założyli zespół w 2002 roku. Zespół przyciągnął uwagę dużych wytwórni już po kilku występach. Oferta Island/Def Jam zmaterializowała się po dwunastym koncercie Bronxu, ale zespół zdecydował się wydać kilka nagrań we własnej wytwórni White Drugs, zanim nawiązał współpracę z dużą wytwórnią. Były gitarzysta Guns N' Roses, Gilby Clarke, pomógł Bronxowi dopracować intensywne rockowe brzmienie ich pierwszego demo, a płytowy debiut zespołu (o tytule The Bronx) miał miejsce w sierpniu 2003 roku nakładem wytwórni Ferret Records.

   

  Trzy lata później, drugi album, również zatytułowany The Bronx, był pierwszym wydawnictwem zespołu dla Island Records, a zespół wsparł jego wydanie, dołączając do Priestess, The Riverboat Gamblers i Wires on Fire podczas trasy WHODOYOUVOODOO.

   

  Zespół rozstał się następnie z wytwótnią Island i wydał, z pomocą Original Signal Recordings, trzecią płytę, znów o tej samej nazwie, nieoficjalnie znaną jako The Bronx III.

  Również w 2006 roku, po tym, jak poproszono ich o zagranie akustycznego setu, Bronx nadali swojemu brzmieniu nowy wyraz, przechodząc od brzmień hardcore do latynoskich. Doprowadziło to do powstania zespołu alter ego Mariachi el Bronx, który zadebiutował wydając album w 2009 roku.

  W 2013 roku ukazał się czwarty tom The Bronx. IV skłaniał się bardziej ku wypolerowanemu hardrockowemu podejściu niż wcześniejsze, punkowe brzmienie grupy.

  Zespół powrócił do swojego wcielenia mariachi na płycie Mariachi El Bronx z 2011 roku oraz na płycie z 2014 roku o tej samej nazwie.

  W 2016 roku wydali album koncertowy Mariachi Bronx Live Cuts: Live at the Teragram Ballroom and the Independent, grudzień 2015.

  W tym samym roku perkusista Vik ogłosił, że odchodzi z zespołu. Został zastąpiony przez Davida Hidalgo, Jr. W 2017 roku Bronx wznowił swoją pierwotną formę po piątym rekordzie. 11-utworowy BRVNX, wydany we wrześniu tego samego roku, został poprzedzony głównymi singlami „Sore Throat” i „Two Birds”.

  ~ Andrew Leahey i MacKenzie Wilson

  Żródło: Chartmetric

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation