Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  The Mars Volta // The Mars Volta

   

   

  Przerywając dekadę ciszy, The Mars Volta odradzają się z długiej przerwy z tytułowym albumem, który radykalnie zmienia ich światopogląd.

   

  Utworzony przez gitarzystę/kompozytora Omara Rodrígueza-Lópeza i wokalistę/tekściarza Cedrica Bixlera-Zavalę, zespół The Mars Volta powstał w 2001 roku z popiołów punk-rockowej formacji At The Drive-In z El Paso. Ich celem było "uhonorowanie korzeni i uczczenie zmarłych". The Mars Volta stworzyli muzykę, która połączyła latynoskie dźwięki, na których wychował się Rodríguez-López, z punkiem i muzyką undergroundową, którymi on i Bixler-Zavala interesowali się od lat, jak również futurystycznymi wizjami, w które się zagłębiali. Kolejne albumy były jedynymi w swoim rodzaju arcydziełami. Ich utwory o zapierającej dech w piersiach złożoności posiadały również potężną emocjonalną bezpośredniość. Po tym, jak grupa zamilkła, legion wielbicieli (w tym Kanye West) nie przestawał bić w bębny, aby powrócili.

   

  Teraz - rok po tym, jak La Realidad De Los Sueños, luksusowy 18-płytowy box-set z ich muzycznym katalogiem, wyprzedał się w nakładzie 5000 sztuk w ciągu 24 godzin - duet powraca, tym razem w towarzystwie klawiszowca Marcela Rodrígueza-Lópeza, basistki Evy Gardner i perkusisty Willy'ego Rodrigueza Quiñonesa. Nowy album rozwiewa niektóre z wieloletnich stereotypów, że The Mars Volta nieustraszenie przeciwstawiają się wszelkim oczekiwaniom i kategoryzacjom.

   

  Zamiast tego, „The Mars Volta” pulsuje subtelną błyskotliwością, karaibskimi rytmami podtrzymującymi wyrafinowane, burzliwe piosenki. To The Mars Volta w ich najbardziej dojrzałej, zwięzłej i skupionej formie. Wykorzystując gniew dla najlepszego efektu, The Mars Volta łączy undergroundowo-popowe melodie Rodrígueza-Lópeza z mrocznymi opowieściami sci-fi Bixlera-Zavali o okultyzmie i złych rządach. Skupiając pasję, poezję i moc w zasięgu ręki album „The Mars Volta” jest najbardziej ekscytującą i przystępną muzyką, jaką grupa kiedykolwiek nagrała. 

   

   

  24.01.2023

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation