Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Westerman przedstawia swoją ostatnią propozycję "A Lens Turning" z drugiego albumu "An Inbuilt Fault", który ukaże się w ten piątek nakładem Partisan i Play It Again Sam. Towarzyszący utworowi teledysk, wyreżyserowany przez Edwina Burdisa, doskonale oddaje utwór, w którym pozornie metafizyczna postać zmienia się w zależności od każdej muzycznej modyfikacji. Poprzez użycie kolorów i ruchu, teledysk odzwierciedla wzloty i upadki piosenki, utrzymując jednocześnie niesamowitą atmosferę, która ukazuje złowieszcze wątki zwątpienia w siebie. Nowy utwór pojawia się po wcześniej wydanych singlach "Take", "CSI: Petralona" i "Idol; RE-run", z których ten ostatni, jak zauważył Pitchfork, "lingers deceptively far past its fade out." 

   

  Dodatkowo, Westerman ogłosił europejską trasę koncertową, która rozpocznie się w październiku i potrwa do połowy listopada. Trasa obejmie 26 miast, w tym Londyn, Paryż, Kopenhagę i Mediolan. Europejska trasa odbędzie się po pierwszej od czterech lat trasie po Ameryce Północnej, która rozpocznie się w tym tygodniu i obejmie Seattle, Chicago, Nowy Jork, Waszyngton, Austin i Los Angeles. Bilety na europejską trasę trafią do sprzedaży w piątek 5 maja, a pełny rozkład trasy znajdziecie poniżej. 

   

  "An Inbuilt Fault" zawiera jedne z najbardziej awanturniczych i nieświadomych tekstów piosenek w karierze Westermana z muzyką, która jest cięższa i bardziej odważna sonicznie niż poprzednie wydawnictwa artysty.  Muzyk najpierw pracował solo przez okres izolacji we Włoszech w 2020 i 2021 roku, ale przypadkowe spotkanie z Jamesem Krivchenia z Big Thief na koncercie w Londynie to zmieniło. Westerman zdecydował się na akt wiary i współpracę z perkusistą i rozszerzoną ekipą współpracowników z Los Angeles, aby dopracować swoje nowe utwory. Dema z Włoch stały się punktami startowymi dla jamów, które w pomysłowo zmontowanych formach popchnęły piosenki w nowe sfery afektywne; czasem nastrój stawał się bardziej złowrogi, czasem bardziej triumfalny. Na całym albumie Westerman abstrahuje od konkretnych punktów inspiracji, tworząc wymyślone sceny z udziałem wielu postaci (czasem wyróżnianych za pomocą efektów wokalnych lub zmiennych zakresów wokalnych) i pozwala, by na pierwszym planie dominowały jego najszersze, uniwersalne odczucia. Rezultatem jest własna mini-epoka Westermana o byciu w kryzysie, zszyta z porozrywanych fragmentów piosenek i spontanicznych momentów muzycznego egzorcyzmu, które łączą się w opowieść, która nabiera wyraźniejszych kształtów przy kolejnych odsłuchach. 

   

  Autorem projektu graficznego albumu jest znany nowojorski grafik i ilustrator Bráulio Amado, z którym Westerman utrzymuje wieloletnią współpracę. Bráulio Amado i Westerman pracowali razem nad oprawą graficzną poprzedniego, debiutanckiego albumu Westermana. 

  W 2020 roku artysta wydał swój debiutancki album "Your Hero Is Not Dead", wdzięczny i autorefleksyjny projekt opisany przez Pitchfork jako "doskonały". Płyta jest kontynuacją podróży artysty od popowego awanturnika do jednego z najbardziej żywotnych głosów wychodzących z Wielkiej Brytanii. "Your Hero Is Not Dead" zawiera wyróżniające się utwory takie jak: "The Line", "Your Hero Is Not Dead", "Waiting on Design", "Think I'll Stay" oraz "Blue Comanche", który jest kontynuacją dobrze przyjętej przez krytyków EP-ki "Ark". 

   

  02.05.2023 

  Więcej koncertów Live Nation