Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Woosung to koreańsko-amerykański muzyk, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, najbardziej znany z bycia wokalistą i gitarzystą elektrycznym południowokoreańskiego zespołu The Rose. Debiutując w 2017 roku softrockowym hitem „Sorry”, The Rose został uznany przez Billboard za jednego z „nowych artystów K-Pop wartego obserwowania”. Następnie wdarli się do pierwszych  dziesiątek list przebojów 

   

  utworami takimi jak: „Next Big Sound”, „World Digital Song Sales” i „World Albums” oraz z EPkami: „Dawn” i „Void”, z których ta ostatnia trafiła również na 1. miejsce na amerykańskim iTunes' K- Lista Pop Albums, ugruntowująca dominację zespołu jako jednego z najszybciej rozwijających się artystów w całym Internecie.


  Woosung zadebiutował solo w 2019 roku EPką „Wolf” i tytułowym singlem „Face”, który szybko zdobył prawie 20 milionów wyświetleń na YouTube. W 2020 roku Woosung użyczył swojego głosu do oryginalnej ścieżki dźwiękowej nagradzanego serialu K-dramat „Itaewon Class”. Woosung, wydał swój debiutancki album, „Genre”, w grudniu 2021 roku, a teraz czekamy na nadchodzącą EPkę, „Moth”, która ma zostać wydana wiosną tego roku nakładem Transparent Arts. Obecnie jest w trasie koncertowej po Ameryce Północnej jako gwiazda otwierająca koncerty legendarnej południowokoreańskiej grupy hip-hopowej Epik High.

   

   

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation