Oglądaj z Live Nation

  Wiecej informacji

  Zak Abel jest brytyjskim piosenkarzem i zasłynął gościnnie śpiewając w singlu Gorgon City „Unmissable” – który trafił na listę UK Top 20. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od pisania piosenek już w wieku 14 lat, a także wstawianiem filmików na platformie YouTube. 

   

  Zak w 2014 roku podpisał kontrakt muzyczny i poznał wpływowego muzycznego producenta – Joker. Razem w 2015 roku wydali EP-kę z 4 utworami, a niedługo później Zak wypuścił swój solowy projekt – „One Hand On The Future”, przy którym współpracował z Tomem Misch’em („Beautiful Escape”) oraz z Kaytranadą („Say Sumthin”) .

  Dzięki tym wczesnym kolaboracjom, Zak rozwinął się jako autor piosenek i przygotował się na wydanie swojego debiutowego albumu „Only When We’re Naked” (2017). To nagranie sprawiło, że muzyk po raz pierwszy otworzył się artystycznie na sferę popu, a to znacznie powiększyło jego zasób jako autor piosenek – jest autorem wielu utworów, takich artystów jak: Kygo, Avicii, R3hab & ZAYN, Paloma Faith & John Legend.

  Obecnie wydawany przez BMG, jego muzyka miesza soul’owy wokal z R&B i popem. Jego singiel „Be Kind” (2021) trafił na listy AirPlay w wielu europejskich krajach, a także do TOP 30 HOT AC w USA.

  Utwór był także zdecydowanym krokiem do nagrania drugiego albumu. Poza muzyką artysta jest ambasadorem dla fundacji CALM, która porusza tematy zdrowia psychicznego i otwarcie mówi o trudnych aspektach. Zak wiele z tych tematów wplata w słowa swoich piosenek – opowiada o trudnościach związanych z odnalezieniem swojej tożsamości.

  Gatunki

  Więcej koncertów Live Nation