Wiecej informacji

„Tęsknisz za najdziwaczniejszymi popowymi tendencjami alt-rockowego radia z połowy lat 90.? Benji sprawi, że cofniesz się w czasie. Będziesz spastycznie tańczyć, gdy holenderska grupa uderzy gitarą w ścianę syntezatorów i będziesz radośnie obserwować, jak zapanuje chaos.’’ – Billboard

 

„Podczas gdy ich dyskografia jest jeszcze w powijakach, Banji szybko stają się niekonwencjonalnymi cudownymi dziećmi na scenie indie-pop. Ich nowy singiel „Cornflakes” to dziwaczny utwór, mocno naładowany chrzęszczącym basem, chrupiącą perkusją i wszystkimi trzaskami, trzaskami i popami twoich ulubionych płatków z dzieciństwa.’’ – The Line Of Best Fit

 

Opierając się na głębokiej miłości do R&B, alternatywnego popu i hip-hopu, holenderski 4-osobowy Banji ma przyjemność zaprezentować album unikalnych dla siebie dźwięków, czerpiący inspirację z takich utworów jak Beck, The Dandy Warhols i Darwin Deez, z ostrymi gitarami, 8-bitowe dźwiękami i sardonicznymi tekstami.

 

Album poprzedziło wydanie sześciu singli obejmujących różne gatunki – od hiperaktywnych „Listen” i „Chatterbox”, po wyluzowane „Dogbreath”, „Chills” i ostatnie „Cornflakes” czy szczere „TalkieWalkie”. Single przyciągnęły wiele uwagi mediów, takich jak Billboard (USA), DIY Magazine (Wielka Brytania), Dansende Beren (BE) i 3voor12 (NL), co doprowadziło do przyznania w 2021 r. tytułu „Talent to Watch” przez holenderskie media.

 

14 października 2022 roku zespół wyda swój debiutancki album „Freshcakes”. Album prezentuje „smooth” indie-pop, z którego kwartet  stał się znany w ciągu ostatniego roku. Jednak te optymistyczne dźwięki przesłaniają mroczniejsze tematy poruszane w piosenkach. Morris wyjaśnia: „Pisanie piosenek dla Banji zawsze odzwierciedlało moje otoczenie. Głównymi tematami tego albumu są zmagania z dorosłością, poczucie własnej wartości, zdrowie psychiczne, frustracje, uzależnienia oraz znalezienie własnej samodyscypliny i dojrzałości wraz z wiekiem. Teksty, które napisałem podczas tworzenia „Freshcakes" są w większości zbudowane wokół osobistych sytuacji społecznych i tematów, które są dla mnie trudne do przeanalizowania. Stresujące uczucia związane z popełnionymi błędami, niespełnione oczekiwania i związane z nimi poczucie winy. W młodym wieku nauczyłem się wykorzystywać muzykę jako ujście dla frustracji i stresu. Najważniejszą rzeczą, jaką chciałem osiągnąć dzięki tej płycie, było uświadomienie sobie tych uczuć, a następnie uwolnienie ich. W pewnym sensie to rodzaj terapii.

 

Kwartet wcześniej przyciągał uwagę w całej Europie, grając jako support między innymi dla Balthazar i De Staat. Pierwsza połowa 2022 roku była poświęcona ich drugiej trasie koncertowej po Holandii, występowalii na festiwalu The Great Escape w Brighton (Wielka Brytania) oraz, co nie mniej ważne, ich własnej trasie po Wielkiej Brytanii. W październiku 2022 Banji będzie towarzyszyć De Staat podczas ich europejskiej trasy koncertowej, po letnich występach na festiwalach, w tym Down The Rabbit Hole, Dauwpop i Standon Calling.

 

Debiutancki singiel „Listen” to koprodukcja zespołu z Jeroenem De Pessemierem (Oscar and the Wolf). Album „Freshcakes” został zmiksowany przez Mucky'ego, prawą rękę Sevdalizy, znanego wcześniej z pracy dla The Black Eyed Peas i wielu innych.


 

Więcej koncertów Live Nation