Idź do Kvelertak

Kvelertak

niedz. 08 mar 2020
Kraków

Otwarcie bram: Info wkrótce

KVELERTAK OGŁASZA DATY SWOJEJ PIERWSZEJ EUROPEJSKIEJ TRASY KONCERTOWEJ NA 2020 ROK

8 marca 2020 – Kraków, Klub Kwadrat

Bilety już w sprzedaży na stronie LiveNation.pl

 

„Tego lata zagraliśmy na kilku największych festiwalach. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby ponownie wyruszyć w trasę z nowym albumem i świeżą energią. Rok 2020 będzie wielkim rokiem dla Kvelertak i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć zarówno starych, jak i nowych fanów!” – Kvelertak.

Norweski rockowo-metalowy zespół Kvelertak (w tłumaczeniu ‘pełna kontrola’; wymawiany «Kuh-vell-er-taaaak») wkroczył w rok 2019 z większymi riffami i jeszcze cięższymi brzmieniami. Na początku roku, na czele z Ivarem Nikolaisen, Kvelertak wyruszył w europejską trasę koncertową jako “Gość Specjalny” zespołu Mastodon, a obecnie jest w trakcie trasy po europejskich festiwalach przed wejściem do studia, aby rozpocząć nagrania albumu, który będzie czwartym w dorobku zespołu.

Zespół podbija każde miejsce, w którym gra dzięki ich wyjątkowej mieszance klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Występy Kvelertak na żywo można podsumować słowami: wielkie i porywające. W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z Converage, Mastodon, Ghost, Slayer i Metallica. Frontman zespołu Metallica James Hetfield jest wielkim fanem zespołu.

Od początku swojej kariery Kvelertak zdobył cztery norweskie nagrody Grammy, między innymi w kategorii najlepszy debiut w 2010 roku oraz najlepszy album rockowo-metalowy za wszystkie wydane albumy.

Kvelertak został założony w Stavanger w 2017 roku w składzie Vidar Landa (gitara), Marvin Nygaard (gitara basowa), Bjarte Lund Rolland (gitara), Maciek Ofstad (gitara) oraz Kjetil Gjermundrød (perkusja) i Ivar Nikolaisen (wokal).

Informacje o biletach

Sprzedaż

  • W sprzedaży!

    Sprzedaz*
    Od 77,00 zł

Występujący Artyści

Pobliskie Hotele

Informacje o wydarzeniu

Support: Planet of Zeus i Blood Command

Planet of Zeus to heavy rockowy zespół z Aten, który do tej pory wydał 3 albumy studyjne.
Znani z niekończących się ciężkich riffów, mocnych wokali i tanecznego rytmu, zespół postanowił "przemieszać talię kart" i wyruszyć w nowy kierunku muzycznym, obejmującym czysty, ale przejmujący wokal i nowo odnalezione poczucie dynamiki. Ta mieszanka wydaje się ustanawiać charakterystyczny dźwięk dla Planet of Zeus, który zabiera słuchacza w podróż przez całą historię ciężkiej muzyki. Od Lynyrd Skynyrd do Mastodon, Allman Brothers Band do Queens Of The Stone Age i AC/DC do Clutch.

Blood Comand

Kultowi pionierzy Death Pop Blood Command z Bergen w Norwegii od 2008 roku dzielą się ze światem swoją eklektyczną mieszanką punka, hardcore i popu. Z trzema uznanymi przez krytyków albumami i trzema EPkami za pasem zespół powrócił w 2019 roku z czwartą EPką, „Return of the Arsonist”, na której rozwinął swoją muzyczną paletę dźwięków. W 2020 roku zespół będzie przygotowywać się do wydania czwartego albumu i kontynuacji tournee po Europie.